Karboksyterapię na pewno można zaliczyć do grupy najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jest ona metodą skuteczną, ale jednocześnie nieinwazyjną, bezpieczną i bezbolesną, którą można wykorzystać przede wszystkim do leczenia żylaków i usuwania tkanki tłuszczowej. A co jeszcze da się o niej ciekawego powiedzieć?

1 – nie tylko na tkankę tłuszczową

Jest to jeden z jej głównych, ale na pewno nie jedyny cel. Karboksyterapia może zostać wykorzystana do leczenia żylaków, ale też i łuszczycy, nadmiernego wypadania włosów czy nawet owrzodzeń spowodowanych cukrzycą.

Znakomite rezultaty osiąga się także przy użyciu karboksyterapii w leczeniu różnych zaburzeń typowo dermatologicznych. Mowa tu przede wszystkim o różnego rodzaju bliznach oraz różnych ranach, które ciężko się goją.

2 – działanie kosmetyczne połączone z działaniem leczniczym

Karboksyterapii nie należy traktować jak zwykłego zabiegu kosmetycznego, bo jest to jednak zabieg medyczny. Z tego względu przeprowadza się go jedynie w gabinetach medycyny estetycznej, czym zajmują się dyplomowani lekarze korzystający ze specjalnych certyfikowanych urządzeń medycznych.

Karboksyterapia ma właściwości antyseptyczne, objawiające się pod postacią zapobiegania rozwojowi mikroorganizmów. Ponadto znakomicie wpływa na krążenie, doprowadza do lepszego odżywienia komórek i zarazem budowanych z nich tkanek oraz poprawia poziom natlenienia.

3 – możliwość łączenia z innymi zabiegami

Wręcz zalecane jest to, by karboksyterapię traktować jak jeden z elementów całościowej leczniczej terapii. Występuje ona w przeróżnych terapiach łączonych, w których przewijają się zabiegi takie jak dermomasaż, osocze bogatopłytkowe oraz mezoterapia igłowa czy nawet zwykły masaż.

Ponadto bardzo często poprzedza ona liposukcję chirurgiczną, będącą zabiegiem skoncentrowanym już ściśle na usuwaniu tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała (zwykle ud lub brzucha).

4 – bezpieczeństwo

Wiedząc, jak działa i co robi karboksyterapia, można by oczekiwać jej wysokiej inwazyjności, ale jednak zabieg ten jest dla organizmu całkowicie bezpieczny, co potwierdzono w licznych badaniach.

Pacjent ma natomiast prawo upewnić się co do tego, że trafił w dobre ręce i że zabieg mu nie zaszkodzi. W tym celu powinien sprawdzić, czy urządzenie przeznaczone do przeprowadzania karboksyterapii jest certyfikowane i czy pracuje na certyfikowanym dwutlenku węgla

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *