Kombinezon do nurkowania cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. Można śmiało powiedzieć, że jest to specjalny strój wykorzystywany do sportów wodnych.

Przykładowe dyscypliny, w których wykorzystywane są właściwości kombinezonu to żeglarstwo, windsurfing, pływanie na wodach otwartych oraz nurkowanie. Kombinezon nurkowy to część klasycznego zestawu sprzętu do nurkowania. W zależności od przeznaczenia kombinezony różnią się parametrami. W tym artykule wymienimy najważniejsze zalety kombinezonu do nurkowania, a także podpowiemy, jak go używać. Główne zadanie kombinezonu to oczywiście utrzymanie komfortu cieplnego człowieka w środowisku wodnym. Należy pamiętać, że w procesie produkcji wykorzystywane są różne materiały, ale najczęściej stosuje się neopren. Neopren cechuje się tym, że nie przepuszcza powietrza oraz cieczy. Mężczyzna, który jest ubrany w kombinezon właściwie dopasowany może zdecydowanie dłużej wytrzymać w wodzie.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że hipotermii pomaga zapobiec noszenie kombinezonu. Ważne jest to, że pomaga utrzymać właściwą temperaturę ciała i płynną pływalność. Warto dodać, że dodanie pływalności jest bardzo przydatne w wielu sportach, ponieważ najważniejsze jest bezpieczeństwo. Pianka zabezpiecza nas przed przypadkowymi obrażeniami. Kombinezon zapewnia nie tylko odpowiedni komfort termiczny, ale też chroni organizm przed wychłodzeniem. Nie trzeba wcale długo nurkować w ciepłym morzu lub jeziorze, żeby organizm człowieka się ochłodził po pewnym czasie.

Skutkuje to bardzo negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi i powoduje ogromny dyskomfort. Negatywne konsekwencje zdrowotne to przeziębienie, ból gardła oraz zapalenie płuc. Pomaga też zabezpieczyć ciało przed zwierzętami, które przebywają w wodzie. Obecność człowieka w wodzie może niestety wywołać zaniepokojenie zwierząt. Jeśli nurek jest nieostrożny to może dotknąć meduzy, a jej oparzenie jest naprawdę bardzo bolesne. Warto podkreślić, że kombinezon chronit też skórę przed promieniowaniem UV. Brak odpowiedniej ochrony może skutkować poparzeniami skóry. Używanie pianki do sportów wodnych ma wiele zalet. Do wszystkich sportów wodnych pianka jest polecana. W samym kostiumie kąpielowym lepiej nie nurkować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *