Odpowiednie przechowywanie, a także transport jabłek jest niezwykle ważny, jeśli chce się dostarczać klientom produkt najwyższej jakości. Od dawna w tym celu stosowane były drewniane skrzynie na jabłka, lecz ostatnimi czasy coraz częściej przez sadowników wybierane są wersje plastikowe. Które będą lepszym wyborem?

Plastikowe Skrzynie na jabłka — najważniejsze zalety

Co sprawia, że to właśnie plastikowe skrzynki na jabłka będą doskonałym wyborem? Jakie są ich najważniejsze zalety? Jak się okazuje, tych jest naprawdę sporo i warto się z nimi bliżej zapoznać.Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że takie skrzynki są wyraźnie lżejsze niż drewniane, a mimo to są nadal bardzo mocne i trwałe. Dodatkowo plastik niezwykle łatwo się czyści, nie chłonie on zapachów, smaków ani także nie przebarwia się pod wpływem soku. Oznacza to, że po zakończeniu jednego transportu wystarczy tylko skrzynkę lekko przepłukać, aby można ją było ponownie wykorzystać.

Drewniane skrzynki na jabłka — czy warto je wybrać?

Skrzynki, które wykonane są z drewna, charakteryzują się wyższą wagą, znacznie wyższą ceną, a także mniejszą trwałością. Wiedzieć bowiem trzeba, że na ogół takie skrzyniopalety na jabłka można wykorzystywać maksymalnie przez kilka miesięcy. Po tym czasie nadają się one albo do naprawy, albo do wyrzucenia.Jakie są zatem zalety, które za nimi przemawiają? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że drewniane wersje są znacznie mocniejsze i odporniejsze na uderzenia czy też wstrząsy. Oznacza to, że każdy transport będzie pewniejszy. Co więcej, takie skrzynki są także ładniejsze. Jeśli więc zamierza się sprzedawać na targu jabłka prosto ze skrzynek, modele drewniane o wiele lepiej wpłyną na sprzedaż.

Które skrzyniopalety na jabłka kupić?

Jak zatem widać zarówno wersja plastikowa, jak i drewniana ma dość ciekawe zalety, lecz również pewne wady. Powstaje więc naturalnie pytanie, które rozwiązanie wybrać. W jaki rodzaj skrzynek na jabłka powinno się zainwestować?Po przeanalizowaniu zalet i wad obu rozwiązań, jak na dłoni widać, że o wiele lepiej postawić na skrzynki plastikowe. Są one tańsze, łatwiej dostępne, można je wykorzystywać częściej i dłużej. Są to więc zalety, obok których nie można przejść obojętnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *