Osoby, które nie znają się na zawiesiach linowych w pierwszej kolejności powinny postawić na certyfikowane akcesoria transportowe od renomowanych producentów. Atestowane zawiesia są wykonane z najlepszych jakościowo materiałów, dlatego też poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami. Czołowi producenci korzystają nie tylko z najlepszych materiałów, ale również z zaawansowanych technologii produkcji.

Co warto wiedzieć?

Oryginalne zawiesia linowe bardzo często malowane są proszkowo, dzięki czemu znacząco poprawiają się ich parametry użytkowe. Renomowani producenci wszystkie swoje zawiesia poddają specjalnym próbom obciążeniowym, dzięki czemu po ich zakupie mamy 100% pewność, że spełniać będą one swoje podstawowe zadania.

Niestety nawet najlepsze zawiesia linowe mogą odmówić posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie. Aby wydłużyć żywotność zawiesi pamiętać należy o ich systematycznej kontroli. Stan techniczny sprawdzić mogą tylko osoby ze stosownymi uprawnieniami. W dużej mierze to właśnie dzięki regularnym przeglądom można bardzo szybko wykryć ewentualne uszkodzenia. Niestety zawiesia linowe nie nadają się do naprawy.

Zakończenie zawiesi linowych ma znaczenie

Zawiesia linowe spełniać będą swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy dopasowane zostaną one perfekcyjnie do konkretnych zadań. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby zwrócić szczególną uwagę na zakończenia. Pamiętać należy także o tym, że istnieje możliwość podnoszenia ładunków poprzez obwiązanie. Tego typu technika doskonale sprawdzi się na przykład podczas transportowania rur i różnorodnych podłużnych elementów.

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się zakończenia pętlą tylko F i FK. Przy wielu zadaniach doskonale sprawdzą się także zakończenia szaklą okrągłą albo podłużną. Producenci oferują szakle ocynkowane ze specjalną zawleczką blokującą. Nowoczesne zawiesia linowe mogą być także zakończone dowolnym hakiem. W branży transportowej najczęściej korzysta się z dobrodziejstwa haków kontenerowych i obrotowych. Na samym końcu warto wspomnieć o zakończeniach zaciskanych typu S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *