Lato zachwyca nas nie tylko piękni kolorami, ale także owocową różnorodnością. Porzeczki, maliny, truskawki, jagody to jedne z wielu owoców, którymi lubimy się zajadać.

Letnie, owocowe szaleństwo

Któż nie kocha lata za temperaturę, intensywność barw, urlop i przepyszne owoce. Te ostatnie to kwintesencja tej pory roku. Pyszne, soczyste i orzeźwiające.

Poza popularnymi przez cały rok jabłkami lato obfituje w truskawki, maliny, czarne i czerwone porzeczki, borówki, brzoskwinie i arbuzy. Nieco później pojawiają się gruszki i śliwki.

Smaki lata w słoiku

Owocami możemy najadać się do woli, mają sporo błonnika, witamin i mikroelementów. Ale co w przypadku, gdy mamy ich nadmiar? Przydomowa jabłonka ugina się od ilości okrągłych owoców, znajomi obdarowali nas dużym koszyczkiem truskawek, a babcia przywiozła soczyste śliwki. Nic prostszego, warto zamknąć lato do słoika i przygotować naturalne przetwory owocowe.

Takie specjały będą niezastąpione w zimowe dni, kiedy będziemy chcieli wrócić do ciepłych chwil. Samodzielne przygotowanie produktów ma wiele zalet. Po pierwsze wiemy co jemy, po drugie kompozycje smakowe dopasowujemy pod siebie, po trzecie dodajemy tylko niewielkie ilości cukru lub go całkowicie pomijamy.

Owocowa pycha!

W naturalnych przetworach owocowych nie ma konserwantów i innych niepokojących składników zaczynających się na literę „E”. We własnej kuchni przygotowywane są według własnego lub rodzinnego przepisu. Natomiast jeżeli nie mamy czasu to takie smakołyki możemy kupić w wielu sklepach. Także przygotowywane są bez zbędnych składników. W słoiku wraz z owocowym przetworem zamykane są witaminy, to duży plus takiej przekąski.
Naturalne przetwory owocowe to kompoty lub soki przygotowane z jednego lub większej ilości owoców. Pyszne dżemy i konofitury, które można wykorzystać do kanapek lub zimowej herbatki. Dla najmłodszych smakoszy można przygotować specjalne desery lub przeciery. Będą niezastąpione podczas spacerów, kiedy maluch domaga się jedzenia. Zaspokoją głód i zapewnią zdrową dawkę witamin.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *