Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, jak ważne jest odpowiednie transportowanie żywności. Liczy się nie tylko to, jak szybko będzie ona przewieziona, lecz także to, w jakich warunkach. Dobrym tego przykładem są bardzo popularne jabłka, które powszechnie transportuje się w skrzyniach. Czym się powinny charakteryzować skrzynki na jabłka, aby zapewniać odpowiednie bezpieczeństwo owocom?

Skrzynie na jabłka — najważniejsze cechy

Od czego powinno się w takim razie zacząć analizę tego, czym się muszą cechować dobre Skrzynki na jabłka? W pierwszej kolejności określić trzeba oczywiście to, jakiego będą one rozmiaru. Kluczowe jest bowiem to, aby skrzynka nie tylko pomieściła odpowiednią ilość jabłek, lecz również, żeby dobrze wypełniała przestrzeń w samochodzie dostawczym.Bardzo ważne jest to, z jakiego takie skrzynki będą wykonane materiału. Jeszcze do niedawna powszechnie kupowało się drewniane skrzynie na jabłka, lecz z uwagi na ich cenę, dużą wagę, a także mało ekologiczny charakter dziś stosuje się zamiast nich skrzynki plastikowe. Cechują się one nie tylko niższą ceną i wagą, lecz dodatkowo uważane są za zdrowsze. Wszystko z powodu ich sterylności, a także neutralności dla żywności. Skrzynki wykonane z plastiku nie chłoną zapachów i smaków, a po ich umyciu mogą od razu zostać użyte do przewożenia innych produktów. Są zatem niezwykle uniwersalne i wszechstronne, co pozwala przewoźnikom obniżyć koszta.

Czy skrzyniopalety na jabłka to dobry wybór?

Nie da się ukryć, że duże firmy przewozowe różnymi sposobami starają się wpłynąć na efektywność transportu i opłacalności transportowania towarów, w tym również owoców. Dobrym tego przykładem są bardzo popularne skrzyniopalety na jabłka.Jeśli transportuje się duże ilości jabłek, wykorzystywane do tego prostych skrzynek może być niemałym utrudnieniem. Nie tylko ich ładowanie, lecz również stabilność na aucie może być dyskusyjna. Z tego też powodu bardzo często korzysta się ze skrzyniopalet. Są to duże skrzynie na jabłka, które umieszczone są na europaletach. Dzięki temu, że mają one u standaryzowany rozmiar, efektywnie można nimi zapełnić pojazd, a także ich ładowanie i rozładowywane jest bardzo szybkie i wygodne, ponieważ można je realizować przy pomocy wózka widłowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *