Nurkowanie od lat zyskuje na popularności. Pozwala nam przenieść się do środowiska niezwykle fascynującego. Jest ono odmienne od tego, które zna się na co dzień. Nurkować można w wielu wodach. Istotne jest skompletowania ekwipunku.

Dobry ekwipunek do nurkowania – co warto kupić?

Sprzęt do nurkowania pozwala oddychać pod wodą, a ponadto czuć komfort termiczny, pomimo że woda wychładza ludzki organizm 25 razy szybciej niż powietrze. Potrzebne jest zabranie ze sobą butli z powietrzem oraz kombinezonu nurkowego. Idealna jest pianka neoprenowa do nurkowania. Można ją zakupić w wielu sklepach branżowych w korzystnych cenach. Najlepiej oczywiście postawić na renomowaną markę. Liczy się przede wszystkim jakość pianki neoprenowej do nurkowania.

Warto zaznaczyć, że kombinezon nurkowy, czyli tak zwana pianka jest praktycznie drugą skórą nurka pod wodą. Mowa tutaj o osobistym wyposażeniu, z tego powodu bardzo dużo osób decyduje się na kupno własnej pianki jako jeden z pierwszych elementów nurkowego ekwipunku.

Dobra pianka do nurkowania – jaką wybrać?

Warto wiedzieć o tym, że kombinezon powinien być przede wszystkim odpowiednio dopasowany do temperatury wody, w jakiej ma się nurkować. Z jednej strony ma zapewniać ciepło, ale z drugiej nie może być też zbyt gruby. Celem jest to, żeby nie doprowadzić do przegrzania organizmu, co mogłoby być bardzo niebezpieczne dla nurka.

W przypadku, gdy celem jest nurkowanie jedynie na wyjazdach, w ciepłych krajach i w okresie wakacyjny, warto postawić na piankę o grubości neoprenu 1-3 mm. Będzie ona idealna do ciepłych zbiorników wodnych.

Pianka neoprenowa do nurkowania – co trzeba wiedzieć?

Trzeba pamiętać o tym, że razem z głębokością temperatura wody spada. Dodatkowo ciśnienie wzrasta, co doprowadza do kompresji neoprenu, z którego złożona jest pianka. Sprawia to, że staje się ona cieńsza i mniej izoluje nas od zimna. Z tego powodu, kiedy zamierzamy głębiej nurkować, specjaliści zalecają grubszą piankę, nawet do 5 mm.

W Polsce pojawia się coraz więcej sklepów z akcesoriami do nurkowania. Można kupić nie tylko płetwy czy maskę, ale też piankę neoprenową do nurkowania, która jest bardzo skuteczna. Jest też podstawowym akcesorium przeznaczonym dla nurka.

Pianka neoprenowe znajdziesz w ofercie divezone.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *