Ręce to jedna z części ciała, które są wyjątkowo mocno narażone na negatywne działanie warunków zewnętrznych. Wielu miało na pewno w swoim życiu problemy skórne spowodowane doświadczanym zimnem, suchością czy reakcją na kosmetyki oraz mocne środki. Aby minimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia uciążliwych objawów, warto używać rękawic ochronnych.

Co da ochrona rąk?

Pamiętanie o skrupulatnym zakładaniu rękawiczek przy czynnościach narażających okolicę skóry dłoni wiąże się z wieloma pozytywnymi aspektami. Jest naturalnie przede wszystkim barierą pomiędzy dłońmi a niechcianymi drobnoustrojami, kurzem czy dużymi zanieczyszczeniami. Ale także przed żrącymi czy potencjalnie niebezpiecznymi składnikami zawartymi w używanych na co dzień substancjach.

Dlatego wybrane rękawiczki powinny być nie tylko idealnie dopasowane rozmiarem, ale także dość wytrzymałe na potencjalne uszkodzenia. Powinny też z pewnością pozwalać na swobodne operowanie palcami tak, by zachowanie higieny nie przeszkadzało w wykonywaniu koniecznych czynności.

Rękawice lateksowe bezpudrowe czy pudrowe? A może rękawiczki nitrylowe?

Potrzeby rynkowe sprawiły, że na wyposażeniu najpopularniejszych sklepów można spotkać wiele różnych rodzajów rękawic. Tym rodzajem, które cieszy się sporą popularnością, są rękawice lateksowe. Zapewniają one najlepszą ochronę i wysoki poziom higieny. Niestety mogą wywoływać uczulenia, i to nawet rękawice lateksowe bezpudrowe.

Na szczęście istnieją odpowiednie alternatywy. Innym materiałem, z którego robi się rękawice, jest nitryl. Nitrylowe rękawiczki są niemal równie wytrzymałe, bywa jedynie, że pękają przy zbytnim rozciągnięciu. Jest też możliwość korzystania z rękawiczek winylowych – polecane zwłaszcza przy pracach z wykorzystaniem oleju i tłuszczy.

Postaw na najlepszy wybór

Wbrew pozorom decyzja co do wyboru odpowiednich rękawic ochronnych nie jest błahostką. Ma to związek, z tym że ten środek ochrony używany jest nie tylko przez jednostki, ale także przez, chociażby, firmy sprzątające czy salony fryzjerskie i inne miejsca usługowe, oferujące zabiegi kosmetyczne.

Poza tym rękawiczki w dużych ilościach używane są też w ośrodkach zdrowia oraz w innych miejscach związanych z ochroną zdrowia, a także przy produkcji żywności, przetwórstwie oraz w przemyśle.

Rękawice lateksowe bezpudrowe znajdziesz w ofercie Grupy Anmar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *