Coraz większa produkcja – zakrojona na bardzo dużą skalę – powoduje, że wyróżniamy różne rodzaje śrub. Jakie są to między innymi elementy? Na co można zdecydować się w sklepach z takim asortymentem?

Co można kupić?

Do wyboru są między innymi różnego rodzaju akcesoria z gniazdem sześciokątnym. Co jest tutaj do nabycia? To między innymi elementy z łbem stożkowym. Tak samo, jak akcesoria imbusowe. W tej grupie znajdują się także śrub z łbem kulistym oraz śruby imbusowe z kołnierzem ząbkowanym itp. Nie brakuje ludzi, którzy decydują się na elementy z innej grupy. Zawiera ona śruby z łbem sześciokątnym. Tutaj można między innymi zdecydować się na elementy drobnozwojne z pełnym gwintem. Czym cechują się takie akcesoria? Jakie mają normy? W tym przypadku wynoszą one DIN 961 i ISO 8676. Śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem występują w dwóch różnych klasach wytrzymałości (8.8 i 10.9). Należy dodać, że są one produkowane jedynie za stali węglowej.

W jaki sposób fachowcy dbają zaś o to, aby była zagwarantowane ochrona przed korozją? Stosują między innymi pokrycie surowe albo wykorzystują ocynk galwaniczny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na opcję posiadającą ocynk płatkowy lub taką, która została poddana oksydowaniu. Gdzie takie akcesoria znajdują zastosowanie? Na przykład w mechanice samochodowej. Dużo osób stosuje śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem DIN 961 i ISO 8676 także biorąc pod uwagę budowę różnego rodzaju maszyn.

Jakie są pozostałe propozycje?

Śruby można podzielić biorąc pod uwagę materiał, który posłużył do ich produkcji. Nierzadko stosowane są rozmaite odmiany stali. Chodzi nam tutaj choćby o węglową lub nierdzewną. Fachowcy – w tym przypadku – stosują także mosiądz itp. Jakie inne grupy wyróżniamy – poza śrubami z łbem lub gniazdem sześciokątnym? Można zdecydować się na akcesoria zamkowe. Do wyboru są również elementy oczkowe, dwustronne, dociskowe lub fundamentowe itp. Od razu chcemy podkreślić, że tutaj wybór jest znacznie bardziej szeroki. Chcieliśmy jednak pokazać, jaka jest skala takiego właśnie asortymentu. Pamiętajcie, aby wybierając śruby brać pod uwagę nie tylko producenta lub materiał. Weźcie pod swoją lupę gabaryty oraz parametry techniczne. Tak, aby były one idealnie dostosowane do Waszych potrzeb. Co mają zrobić osoby, które nie znalazły niczego odpowiedniego? W takiej sytuacji warto skontaktować się z firmą STALMUT, która w branży elementów łącznych działa już od 1991 roku. Fachowcy są w stanie – na bazie oczekiwań Klientów – stworzyć po prostu specjalne produkty na zamówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *