Dieta Dąbrowskiej od lat cieszy się dużą popularnością. Osoby, które ją stosują osiągają bardzo dobre efekty, zachęcając tym samym kolejnych zainteresowanych. W Polsce można znaleźć ośrodki, które oferują wczasy dla osób, które chcą skorzystać z leczniczych i odchudzających właściwości tej diety? Co jeśli nie masz możliwości na taki wyjazd?

Co oferują takie ośrodki?

Pobyt w takim ośrodku jest dobrą opcją, dla osób, które nie mają pojęcia, jak zacząć. Dieta Dąbrowskiej to nie jest najprostszy proces. Po pierwsze składa się z kilku kroków: przygotowanie do diety, kilkudniowy post warzywno-owocowy oraz powrót do pełnowartościowej diety. Posiłki dostaje się gotowe, nie trzeba myśleć o ich przygotowaniu. Jest to bardzo wygodna opcja.

Dużym plusem jest też stała obecność specjalistów, z którymi można się skonsultować, jeśli wystąpią jakieś wątpliwości. Do tego obecność innych uczestników w tym procesie może być bardzo motywująca i ułatwiać przejście przez cały obóz.

Co jeśli wolę przeprowadzić post w domu – czy mogę?

Czasami jednak w gorączce codziennego funkcjonowania trudno jest wygospodarować co najmniej kilka dni na wyjazd. Albo te pieniądze chcemy wydać inaczej. Wtedy istnieje możliwość przeprowadzenia takiej diety w domu. Trzeba się tylko dobrze przygotować: zapoznać z zasadami, porozmawiać z kimś doświadczonym w temacie i można zaczynać.

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, że przeprowadzenie diety w domu, będzie mniej skuteczne niż pobyt w ośrodku. O ile uda się bezpiecznie obciąć ilość przyjmowanych kalorii i trzymać się diety przez zaplanowany czas, skutki będą tak samo widoczne, jak w przypadku wyjazdu.

Jak się do tego zabrać?

Na szczęście istnieje sporo narzędzi pomocniczych, z których można korzystać, prowadząc post Dąbrowskiej. W Internecie można znaleźć wiele jadłospisów, którymi można się zainspirować w tworzeniu własnego. Bywa, że posiłki tam są rozpisane nawet na 14 dni – nie trzeba się wtedy przejmować na własną rękę o to, jak użyć wszystkich koniecznych produktów.

Istnieje też aplikacja, która zawiera w sobie jadłospisy oraz nawet listy zakupów. Trzeba pamiętać tylko o tym, by posiłki przygotowywać i by nie przemęczać się w tym wymagającym dla organizmu okresie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *