Identyfikatory dla psa wydają się dobrym prezentem dla kogoś, kto właśnie postanowił przygarnąć nowego pupila – to wyraz troski o spokój właściciela, bezpieczeństwo pieska, a także miły gest na początek psiego życia w nowym domu. Niestety czasem się okazuje, że to wcale nie taki dobry prezent, jak może się wydawać. Kiedy na pewno warto go kupić?

Znamy wymiary psa

Identyfikatory dla psa występują w różnych wymiarach, co jest sporym ułatwieniem dla właścicieli, ale w przypadku doboru prezentu może być nieco problematyczne, jeśli nie wiemy jakiej rasy ma być pies. Malutkie pieski wymagają raczej małych identyfikatorów dla psa, natomiast duże rasy większych.

Oczywiście wymiar psa to nie jedyna rzecz, którą musimy brać pod uwagę – muszą się na nim zmieścić dane, a to oznacza, że i pod tym względem musi być on odpowiednio duży.

Czy właściciel ma identyfikator dla psa?

Dwa identyfikatory dla psa raczej nie są nikomu potrzebne, więc przed zakupem warto dowiedzieć się, czy właściciel posiada już takowy. Nie ma sensu zakładać, że skoro piesek jest dopiero kupowany lub brany ze schroniska, to właściciel nie ma już identyfikatora dla psa lub go nie zamówił – wiele osób kupuje identyfikator z wyprawką lub jeszcze wcześniej, jeśli od dłuższego czasu marzy o pupilu.

Oczywiście od przybytku głowa nie boli, więc jeśli okaże się, że właściciel ma już identyfikator, to drugi może być zapasowy na wypadek zgubienia lub uszkodzenia. Niemniej może się zrobić trochę niezręcznie przy wręczaniu takiego prezentu lub gdy zauważymy, że piesek ma inny identyfikator niż ten od nas.

Jakie dane zawrzeć na identyfikatorze dla psa?

W gruncie rzeczy to wcale nie jest takie oczywiste pytanie. Zwykle identyfikator dla psa zawiera informację o imieniu psa i numer telefonu do właściciela. Czasem jednak poszerza się te informacje o adres e-mail czy domu. To są dane, które prawdopodobnie znamy, jeśli już się decydujemy na zakup identyfikatora dla psa na prezent, jednakże nadal nie wiemy, jakie informacje chciałby mieć na identyfikatorze dla psa jego opiekun.

W tym przypadku pod uwagę wziąć należy także rozmiar identyfikatora – im mniejszy, tym mniej się na nim zmieści, a liczne dane mogą być nieczytelne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *