Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnych rodziców, w wielu miastach tworzone są specjalne kawiarnie z myślą o nich i ich pociechach. Dorośli mogą w nich wypić spokojnie kawę, podczas gdy ich pociechy bawią się w sali zabaw albo biorą udział w warsztatach dla dzieci. Co jeszcze warto wiedzieć o tego typu lokalach? Czy to dobry pomysł na biznes?

Oferta dla rodziców

Kawiarnia musi być przede wszystkim atrakcyjna z punktu widzenia rodziców, ponieważ to oni decydują o wizycie w takim miejscu. Należy więc zadbać o to, by podczas gdy odbywają się warsztaty dla dzieci, dorośli mogli poczuć się jak w każdej innej kawiarni.

Warto więc zapewnić im dostęp do dobrej jakości kawy i herbaty. Oprócz tego w kawiarni powinny być sprzedawane desery i niewielkie przekąski, na przykład kanapki, czy jogurty z muesli. W ten sposób zwiększamy szanse na to, że rodzice będą czuli się w tym miejscu dobrze i zdecydują się spędzić tam więcej czasu.

Oferta warsztatów dla dzieci w Częstochowie

Dobrze przygotowana oferta zajęć dla dzieci jest niemal równie istotna. Ważne, by były ona jak najbardziej zróżnicowana, tak by mogły z niej korzystać kilkumiesięczne niemowlęta, ale i starsze dzieci. W kawiarni dla rodziców z dziećmi nieduży kącik zabaw to zdecydowanie za mało. Zdecydowanie lepiej jest wyodrębnić większą część sali i zaaranżować tak, by maluchy mogły się w niej bezpiecznie bawić.

Wybierając zajęcia zorganizowane, również powinniśmy postawić na różnorodność. Jednego dnia w kawiarni mogą odbywać się artystyczne warsztaty dla dzieci, innym razem zajęcia taneczne, a jeszcze innym zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych. Grafik zajęć powinien być udostępniany z odpowiednio dużym wyprzedzeniem, tak by rodzice mogli dopasować do niego swój plan dnia.

Kawiarnia jako inwestycja

Jeśli masz w planach założenie tego rodzaju kawiarni, powinieneś zacząć przede wszystkim od przygotowania dobrego biznesplanu i analizy konkurencji. Sprawdź, czy w Twoim mieście działają już podobne lokale i w jaki sposób funkcjonują.

W następnym kroku powinieneś znaleźć coś, co pomoże Ci wyróżnić się na tle innych. Mogą to być szczególnie smaczne ciasta, kawa najlepszej jakości, czy wyjątkowy rodzaj zajęć dla maluchów, który nie odbywa się w żadnym innym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *