Skrzynie na jabłka są niezastąpione w każdym gospodarstwie sadowniczym. Korzysta się z nich również w gospodarstwach rolniczych i domowych, w których znajduje się jedynie kilka drzew owocowych. Skrzynki zdecydowanie ułatwiają przechowywanie jabłek, więc warto z nich korzystać nawet przy małych zbiorach. Jak wybrać dobre skrzynki? Jakie kupić?
Sprawdzenie parametrów
Skrzynie na jabłka pozornie mogą wydawać się takie same. Jednak pomiędzy nimi są poważne różnice, które mogą wpływać na wygodę ich użytkowania, a czasami nawet decydować o tym, czy skrzynki na jabłka będą się w ogóle do czegokolwiek nadawały w danym gospodarstwie. Na początek warto sprawdzić podstawowe parametry skrzyni. Znaczenie będzie miała ich szerokość, długość oraz wysokość. Koniecznie trzeba też sprawdzić wytrzymałość danego modelu. Musi ona być dość wysoka po to, by nawet pełną skrzynię można było bezpiecznie podnieść. Dzięki temu nie trzeba się bać, że jabłka się wysypią, a przez to zniszczą. Zanim kupisz skrzynki na jabłka, upewnij się, że ich rozmiar będzie pasować do Twoich samochodów oraz magazynów. Równocześnie skrzynie powinny być takiej wielkości, by w pełni wykorzystywały dostępne miejsce, ale też by nie były w nie wciśnięte niemal na siłę.
Możliwość sztaplowania
Skrzyniopalety na jabłka mają bardzo ważną zaletę – można ustawiać je na sobie. Tzw. sztaplowanie zdecydowanie ułatwia przechowywanie i przewożenie owoców umieszczonych w skrzyniach. Warto dodać, że ma to duże znaczenie nawet w domowych warunkach. Jak łatwo się domyślić zebrane owoce trzeba przecież przechować tak, by można było je spokojnie zużyć, zanim jeszcze się popsują. W przypadku gospodarstw sadowniczych sytuacja jest jeszcze bardziej poważna. Tam sposób przechowywania i czas są kluczowe dla uzyskania oczekiwanych zysków. Możliwość ustawiania skrzynek na jabłka na sobie bez ryzyka uszkodzenia czy zgniecenia owoców jest bardzo ważna i z pewnością każdy, kto podchodzi do swoich zakupów na poważnie, powinien rozważyć zakup właśnie skrzyniopalet. Są one zaprojektowane w taki sposób, że ciężar ładunku jest przenoszony na ścianki boczne. To rozwiązanie, które świetnie się sprawdza także w innych branżach – nie tylko w sadownictwie.