Czyszczenie wentylacji w Kostrzynie nad Odrą, jak i w każdym innym mieście jest niezwykle istotne istotnym aspektem zarządzania obiektami przemysłowymi czy biurami. Tego rodzaju usługi są coraz częściej poszukiwane na rynku ze względu na fakt, że w rejonie powstaje mnóstwo obiektów wielkogabarytowych.

Oznacza to oczywiście, że popyt próbuje nadążyć za podażą i nie zawsze łatwo można znaleźć odpowiedniej jakości firmę, która w profesjonalny sposób wykona wspomnianą usługę. Jest to niezwykle ważne, bo od dokładnego czyszczenia wentylacji zależy bezpieczeństwo pracowników, jak i całego obiekty czy maszyn, które się w nim znajdują. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej firmy? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Specjaliści czyszczenia wentylacji w Kostrzynie nad Odrą

Czyszczenie wentylacji wydawać się może niektórym pracodawcom i zarządcom budynków prostym zadaniem, które może zostać powierzone do wykonania pracownikom lub osobom niewykwalifikowanym. W rzeczywistości jednak nie można się bardziej mylić, a sama usługa powinna zostać wykonana przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem i odpowiednim sprzętem. Dlaczego jest to takie istotne? Oczywiście ze względu na bezpieczeństwo wszystkich osób znajdujących się w naszym obiekcie.

Trzeba pamiętać z jednej strony o tym, że prace na wysokościach wymagają specjalistycznej asekuracji. Jej brak może skończyć się wypadkiem. Jednocześnie warto wspomnieć, że w kanałach wentylacyjnych znajdują się różnego rodzaju zabrudzenia w postaci drobinek kurzu lub nawet drobinek metalu, które często bywają przyczyną powstania iskier, a w konsekwencji pożaru w obiekcie. Jednocześnie w kanałach może się znajdować mnóstwo bakterii, wirusów czy grzybów, których usunięcie wymaga odpowiednich środków chemicznych. Najpierw jednak trzeba je wykryć, co bez odpowiedniej aparatury nie jest możliwe.

Jeśli to zaniedbamy, będziemy musieli się liczyć z chorobami pracowników, które początkowo mogą wpłynąć na ich efektywność, a następnie na ich stan zdrowia, kończąc się nawet niezdolnością do pracy i koniecznością wypłacenia przez nas odszkodowania. Jeśli postawimy na specjalistów, to z całą pewnością rozpoczną oni całą procedurę od drobiazgowej inspekcji, a następnie wybiorą właściwą metodę czyszczenia.

Po wszystkim przeprowadzą inspekcję jeszcze raz, by sprawdzić jakość wykonanej pracy, a także przekażą nam wytyczne na temat użytkowania wentylacji i wskażą datę kolejnej inspekcji. Więcej na temat specjalistów od czyszczenia wentylacji w Kostrzynie nad Odrą

Czyszczenie wentylacji w Kostrzynie nad Odrą – jak wybrać firmę?

Jak już wspomnieliśmy, wybór firmy do czyszczenia wentylacji nie jest taki prosty, ponieważ powstają one jak grzyby po deszczu ze względu na ogromne zainteresowanie tego rodzaju usługami. Jednocześnie brak wykwalifikowanych pracowników skutkuje tym, że nie w każdej firmie znajdziemy odpowiedniej klasy specjalistów, którzy dadzą nam pewność, że po wykonaniu usługi obiekt będzie można użytkować bezpiecznie i komfortowo. O czym więc warto pamiętać, zanim zamówimy czyszczenie wentylacji?

Pierwszy z punktów jest oczywiście łatwy do przewidzenia i sprawdza się w większości firm. Jest to oczywiście doświadczenie samych pracowników, którzy będą zajmowali się czyszczeniem wentylacji. Nie każdy pracownik oczywiście musi posiadać wieloletnie doświadczenie, ale przynajmniej część z nich powinna mieć już w swojej historii czyszczenie wentylacji w obiektach o dużych gabarytach, w których występują różnego rodzaju zabrudzenia i gdzie konieczne jest zastosowanie różnych metod czyszczenia. Warto zerknąć na stronę internetową sprawdzanej firmy i sprawdzić, czy pojawiają się tam jakieś rekomendację od poprzednich klientów. Zawsze możemy zadzwonić i zweryfikować, czy rzeczywiście byli oni zadowoleni z wykonanej usługi.

Dlaczego doświadczenie jest aż tak istotne? Składa się na to wiele czynników, ale warto wspomnieć tutaj przede wszystkim o kilku najważniejszych. Przede wszystkim taka ekipa podejdzie do wyboru metody czyszczenia profesjonalnie, poprzedzając decyzję wnikliwą inspekcją za pomocą specjalnych robotów z czułymi kamerami. Na podstawie uzyskanego nagrania będzie można ocenić, czy wystarczająca okaże się metoda sucha, czy konieczne raczej będzie zastosowanie metody mokrej. W niektórych przypadkach, gdzie jakość powietrza jest szczególnie istotna, przeprowadzana jest dodatkowa kontrola jakości powietrza, a cała usługa oprócz czyszczenia kończy się również dezynfekcją.

Aby jednak usługa mogła zostać wykonana w sposób prawidłowy niezbędne jest posiadanie wysokiej klasy sprzętu, który pozwoli się uporać z każdym typem zabrudzenia. Profesjonalna firma powinna posiadać różnego rodzaju mechaniczne szczotki i głowice, które będą służyły do mechanicznego odrywania suchych zabrudzeń. Jednocześnie na wyposażeniu takiej firmy powinny znajdować również dmuchowy i odkurzacze przemysłowe. To jednak nie wszystko, co powinna posiadać firma, która zajmuje się czyszczeniem wentylacji. Niezbędny jest również oczywiście sprzęt do metody mokrej czy wszelkiego rodzaju urządzenia generujące parę lub dozujące gorącą wodę pod wysokim ciśnieniem, a także specjalistyczne środki chemiczne.  Do tego dochodzą również kamery i roboty, a także kamery na rurkach endoskopowych, które służą do inspekcji w wąskich kanałach wentylacyjnych.

Warto również postawić na firmę z okolic, dzięki czemu całość procesów logistycznych będzie prostsza i tańsza. Wybór profesjonalnej firmy pozwoli nam spore oszczędności w przyszłej eksploatacji wentylacji ze względu na jej dłuższą żywotność i mniejszy pobór mocy.

Sygnały świadczące o tym, że należy wyczyścić wentylację

O tym, że należy zająć się czyszczeniem wentylacji może świadczyć kilka sygnałów. Zazwyczaj kontrola raz do roku okaże się wystarczająca, ale jeśli zauważymy któryś z tym symptomów w swojej firmie, to wezwijmy profesjonalistów, którzy sprawdzą naszą wentylacją. Będzie to duchota i skraplająca się para na ścianach obiektu, głośniejsza praca wentylacji lub większy pobór mocy bez zwiększenia produkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *