Jak urządzić salon fryzjerski? Najważniejszy element wyposażenia to bez wątpienia funkcjonalnie, ale i stylowe, tworzące charakter wnętrza meble. Wśród nich kluczowe są odpowiednie fotele. Jak je wybrać? Na jakie detale zwracać uwagę? I gdzie szukać profesjonalnych foteli fryzjerskich?

Czym się kierować, wybierając fotele fryzjerskie?

Fotel fryzjerski musi spełniać kilka kryteriów. Jeśli chodzi o estetykę, trzeba zadbać przede wszystkim to, by tworzył spójną całość z resztą wyposażenia. Pasujący do stylu i kolorystyki wnętrza fotel będzie dobrze się prezentował i stanowił wizytówkę salonu.
W kwestii jakości nie warto iść na żadne kompromisy. Fotel musi być wygodny – w przeciwnym razie będzie odstraszał klientów. Najlepiej, by był wykonany ze szlachetnych, wytrzymałych materiałów, które można łatwo wyczyścić. Niezwykle ważnym elementem jest także mechanizm do regulowania wysokości – tradycyjny fotel nie sprawdzi się w salonie fryzjerskim, bo znacznie będzie utrudniał fryzjerowi jego pracę.

Jaki mechanizm do podnoszenia fotela wybrać?

Sklepy oferują dwa typy foteli fryzjerskich z regulowaną wysokością. Pierwszy to fotel fryzjerski z pompą gazową. To najczęściej stosowane rozwiązanie, którego plusami są łatwa dostępność oraz niska cena zakupu, a potem użytkowania. Minusem jest z kolei wygoda – żeby fryzjer mógł zmienić wysokość fotela, klient musi z niego zejść.
Alternatywą są fotele fryzjerskie z pompą hydrauliczną. Ten mechanizm kosztuje więcej, ale jest znacznie bardziej funkcjonalny. Wysokość można regulować w dowolnym momencie, także podczas strzyżenia czy modelowania. To rozwiązanie przyjazne i fryzjerowi, i klientowi.

Gdzie kupić specjalistyczne fotele do salonu fryzjerskiego?

Poszukując wyposażenia do salonu fryzjerskiego, najlepiej udać się do profesjonalnego sklepu fryzjerskiego. W takim miejscu można kupić nie tylko wszelkiego rodzaju drobne akcesoria, ale także meble przeznaczone do salonów fryzjerskich, także fotele fryzjerskie.
Sklepy z asortymentem fryzjerskim działają zarówno stacjonarnie, jak i, coraz częściej, także w sieci. Warto uważnie przejrzeć ich ofertę, poszukując pięknych i wygodnych mebli do salonu. Zakupiony fotel fryzjerski może łączyć wszystkie wymagania: być zarówno piękny, jak i komfortowy w użyciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *